Znajdź odpowiedzi, zadawaj pytania i połącz się z naszą społecznością e-LEA

 • Cross border a problemy z logistyką – raport zewnętrzny

  Zamieszczone przez Marcin Klimaszewski on 30 września 2022 o 12:35

  Dzień dobry,

  Strategia wejścia przez polskie e-commersy na rynki zagraniczne to bardzo obszerne zagadnienie. Barierą często jest (a jakże) logistyka – raport na tem temat umieszczam pod linkiem i zapraszam do dyskusji? Biorąc pod uwagę, że ankietowano zaledwie 40 firm, może warto aby ekspercie ELEA przygotowali szersze spojrzenie na większej próbie. Myślę, ze firmy kurierskie typu DHL mogłyby być ciekawym partnerem takiego materiału? Co o tym sądzicie?

  Link: https://drive.google.com/file/d/1QdUFJiWTGBcjbSBlgyWJ1z_zsQFpFqQb/view?usp=sharing

  Adam Zajac odpowiedział 1 year, 8 miesiące temu 4 Użytkownicy · 5  Odpowiedzi
 • 5  Odpowiedzi
 • Adam Zajac

  Członek
  30 września 2022 o 20:15

  Dzień dobry,

  temat logistyki w Cross border jest bardzo szeroki i nierzadko bagatelizowany. Managerowie sklepów internetowych, często zapominają, że usługa dostarczenia paczki stanowi bardzo dużą wartość dla odbiorców. Dlatego ważne jest, aby współpracować z firmami, które porządane są przez odbiorców na lokalnym rynku w oczekiwanej formie. Tutaj zdecydowanie coraz większą siłą są punkty OOH. Natomiast do tego trzeba również dołożyć inne elementy – odpowiednie pakowanie produktów, wygodna możliwość zwrotu przesyłki, wygodna aplikacja. Detale mogą zrobić wielką różnicę.

 • Marcin Kućmierz

  Moderator
  2 października 2022 o 15:44

  Panie Adamie,

  Tak, klient poza zakupem produktu kupuje również serwis jego dostawy i ewentualnie zwrotu a OOH to niezaprzeczalny atut. Btw, może Pan się z nami podzielić aktualnymi statystykami Packety w CZ i SK dotyczącymi liczby punktów, czasem dostawy z PL oraz NPS jaki macie od klientów? Mam nadzieje ze wkrotce wrócimy do rozmów 🙂

  Pozdrawiam

  Marcin K

  • Adam Zajac

   Członek
   3 października 2022 o 16:59

   Panie Marcinie,

   aktualnie w Czechach mamy ponad 9600 własnych punktów oraz ponad 2500 w Słowacji. Rozbudowujemy również swoją sieć w Węgrzech i Rumunii.

   Liczę również na powrót do rozmów, szczególnie w kierunku Czech i Słowacji. 🙂

 • Tomasz Sączek

  Moderator
  18 października 2022 o 10:57

  Drodzy,

  Niebawem za kilka dni pojawi się w przestrzeni mój nowy podcast dotykający również wyzwań związanych z cross-border;) Zapraszam…będę informował

  • Adam Zajac

   Członek
   18 października 2022 o 11:25

   Panie Tomaszu,

   bardzo dziękuję, czekam. 🙂

Log in to reply.

Dobrze znowu Cię widzieć

Wszystko jest tam,
gdzie to zostawiłeś