Dlaczego
e-LEA

Omawiaj doświadczenia, analizuj porażki i sukcesy

Nie ma sukcesów bez porażek. Chcesz się uczyć od ekspertów, którzy nie boją się mówić szczerze o swoich doświadczeniach?

Czytaj branżowe badania, raporty, case study

Chcesz zdobyć wiedzę, którą przełożysz na biznes? Czytaj, słuchaj, regularnie publikowanych materiałów najwyższej klasy.

Słuchaj podcastów o najnowszych trendach
w logistyce

Zainspiruj się doświadczeniami uznanych branżowych ekspertów. Bądź zawsze na bieżąco z trendami i prognozami rynkowymi.

Ucz się od innych, naszych ekspertów oraz gości

Wywiady i rozmowy z praktykami zarządzającymi logistyką w najlepszych firmach. Szukasz mentora, który Cię poprowadzi?

Twórz swoje własne grupy tematyczne

Zamknięta społeczność to bezpieczna przestrzeń do wymiany doświadczeń. Chcesz zadać pytanie najlepszym specjalistom?

Rozmawiaj, bierz udział w webinarach i konferencjach

Chcesz decydować jakie tematy poruszają nasi eksperci? Oceniaj nas i weź udział w praktycznych spotkaniach.

Publikuj posty w różnych formach

Szukasz możliwości aby się wypowiedzieć? Dołącz do grupy, w której dzielimy się pomysłami i rozwiązujemy problemy.

Buduj nowe wartościowe kontakty zawodowe

Szukasz miejsca, w którym poznasz ludzi z branży? Z nami nawiążesz znajomości owocujące przez lata.

Bierz udział w cyklicznych spotkaniach uczestników społeczności e-LEA

Wymieniaj doświadczenia i skonfrontuj je z innymi ekspertami. Chcesz mieć dostęp do know-how setek profesjonalistów?

Założyciele

Tomasz Sączek

Dyrektor Zarządzający IPP w Polsce

Adam Sobolewski

Dyrektor Operacyjny Ecoloop Group

Damian Kołata

Dyrektor Industrial & Logistics PL | E-Commerce CEE Cushman & Wakefield

Marcin Klimaszewski

Założyciel Magazynuj.to

Żaneta Ścigała

Partner w kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik

Zbigniew Gawęda

Starszy Manager ds. Rozwoju Biznesu E-Commerce & Moda, DSV Solutions

Nasz Zespół

Nasz Zespół

e-Commerce Logistics Experts Association to społeczność praktyków, zarówno ekspertów jak i managerów zajmujących się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką dla e-Commerce. Łączymy doświadczenia z zakresu planowania sprzedaży, zakupów, zarządzania operacjami magazynowymi, transportem, integracji systemowych oraz kwestii prawnych.Wśród nas są osoby, które organizowały logistykę e-Commerce dla dużych sieci handlowych jak i dopiero powstających biznesów.Szukasz sposobu na podniesienie efektywności logistyki w swojej firmie? Chcesz stworzyć skuteczny łańcuch dostaw? Jeżeli prowadzisz sprzedaż w Internecie to jesteś w dobrym miejscu.Chcesz budować swoje kompetencje w najbardziej perspektywicznym obszarze logistyki? Szukasz sposobów na rozwój zawodowy? Jeżeli nie boisz się zadawać pytań to jesteś w dobrym towarzystwie.

Założyciele

Dyrektor Zarządzający IPP w Polsce, ekspert w obszarze łańcucha dostaw, praktyk.Od 20 lat związany z logistyką operacyjną. Doświadczony manager z sukcesami zarządzający łańcuchami dostaw różnych branż. Współpracuje z renomowanymi firmami konsultingowymi w Polsce i zagranicą jako ekspert praktyk. Specjalizuje się budowaniu strategii łańcucha dostaw, optymalizacji kosztów oraz przebudowie procesów logistycznych. Certyfikowany trener biznesu. Wykładowca m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Doradca Supply Chain & Logistics Group w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – reprezentujący organizację w Polsce. Od wielu lat prelegent i przewodniczący Global Supply Chain Summit w Dubaju.

Tomasz Sączek

Adam Sobolewski

Supply Chain & Logistics Expert. Buduje nowoczesne łańcuchy dostaw. Wdrażał systemy informatyczne wspierające planowanie na potrzeby logistyki, tworzył procesy Sales & Operations Planning, prowadził operacje magazynowe z kilkuset osobowymi zespołami. Odpowiadał za łańcuchy dostaw liczące sobie tysiące dostawców oraz miliony punktów sprzedaży.  Pracował w Avon Cosmetics, Baxter Healthcare, stworzył łańcuch dostaw w HEBE, a także wspierał operacje Amazon przed wejściem  do Polski. Kilkukrotnie uruchomiał logistykę dla nowego sklepu internetowego.  Obecnie Dyrektor Operacyjny Ecoloop Group.
Prowadzi blog ekspercki – Logistyka po prostu i podcast – Rozmowy Logistyków.

Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Poland / Head of E-Commerce CEE w firmie doradczej Cushman & Wakefield. Posiada ponad siedemnastoletnie doświadczenie zawodowe w sferze logistyki oraz e-commerce. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej. Wykładowca na studiach podyplomowych na UE w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu optymalizacji procesów i zarządzania zwrotami w e-commerce oraz współautor książki „Biblia e-biznesu 3.0”. Odpowiadał za operacje w magazynach o powierzchni prawie osiemdziesięciu boisk piłkarskich, na których zatrudnienie przewyższało liczbę mieszkańców Szklarskiej Poręby.

Damian Kołata

Marcin Klimaszewski

Z logistyką związany jest od 19 lat. W latach 1999 -2004 budował sieć dystrybucji kart pre-paid dla operatora Orange (wtedy PTK Centertel) . W latach 2004 – 2011 w portalu pracuj.pl i stepstone.pl odpowiadał za współpracę z klientami i zarządzanie zespołami przekonując branżę TSL, że Internet to narzędzie rekrutacji i budowania employer branding. Od 2014 współtworzył  Cloudpack, operatora fulfillment dla sektora SME w Polsce. Aktualnie odpowiada za rozwój marketplace magazynuj.to oraz jest współtwórcą branżowego serwisu z ofertami pracy dla branży TSL:  praca.magazynuj.to  Doradza e-sklepom w usprawnianiu procesów magazynowych oraz efektywnej rekrutacji pracowników. Mentor ds. logistyki w Foodtech.

Radca prawny, Approved Compliance Expert (ACE), partner w kancelarii prawnej specjalizującej się w najmie powierzchni magazynowych oraz audytach prawnych nieruchomości pod inwestycje magazynowe i parki logistyczne. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie zawodowe w obsłudze prawnej firm, w tym z branży e-commerce oraz logistyki. Kompleksowo doradza firmom i wspiera zarządy w podejmowaniu decyzji biznesowych, również w obszarze compliance. Autorka artykułów eksperckich w czasopismach branżowych oraz prelegentka na konferencjach logistycznych.

Żaneta Ścigała

Zbigniew Gawęda

Senior manager z dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze łańcucha dostaw. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych firmach w obszarze rozwoju biznesu, logistyki magazynowej, optymalizacji procesów, zarządzania projektami i jakością. Od wielu lat po stronie operatora logistycznego pomaga znaleźć optymalne rozwiązania lokalizacyjne i wewnątrzmagazynowe dla firm eCommerce pragnących zlokalizować na terenie Polski swoje centra dystrybucji i prowadzić dystrybucję cross-border. Autor wielu artykułów i wypowiedzi dla prasy branżowej, moderator i panelista. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i studiów MBA Uniwersytetu Warszawskiego. W DSV Solutions odpowiada za business development spółki w obszarze eCommerce.

Członkowie wspierający

Jadwiga Żurek

Dyrektor Sprzedaży Arvato

Piotr Skobało

Dyrektor Operacyjny Selsey

Łukasz Wysokiński

Dyrektor Zarządzający InPost Fulfillment

Sylwester Dmytriwski

Doradca ds. Logistyki i Łańcucha Dostaw, LOGMIL

Daniel Kierdal

CEE Tech, Founder

Jadwiga Żurek

Dyrektor Sprzedaży Arvato

Sylwester Dmytriwski

Doradca ds. Logistyki i Łańcucha Dostaw, LOGMIL

Łukasz Wysokiński

Dyrektor Zarządzający InPost Fulfillment

Jadwiga Żurek

Od zawsze związana ze sprzedażą oraz częściowo z marketingiem usług logistycznych. Od 2013 roku pracuje w Arvato. Obecnie sprawuje funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży i odpowiada za pozyskiwanie kompleksowych projektów logistycznych z obszaru e-commerce i B2B, zukierunkowaniem na branże Fashion, Retail, Beauty, High-Tech. Jest odpowiedzialna za współtworzenie strategii sprzedaży i rozwój Arvato tj. pozyskiwanie nowych projektów oraz współtworzenie dedykowanych rozwiązań logistycznych dostosowanych do potrzeb obecnych i nowych klientów.

Z obszarem logistyki kontraktowej i transportu międzynarodowego związana od kilkunastu lat pełniąc funkcje kierownicze i menedżerskie w firmach logistycznych o zasiągu zarówno lokalnym, jak i globalnym.

Menadżer z praktycznym, 20 letnim doświadczeniem w logistyce, zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz posprzedażowej obsłudze Klienta m.in. w branży produkcyjnej, handlowej, e-commerce oraz usług logistycznych. Od ponad 10 lat osobiście odpowiedzialny za całą funkcję Supply Chain, od opracowania strategii po jej skuteczną egzekucję, w organizacjach z wielomiliardowymi przychodami. Zarządzał kilkuset milionowymi  budżetami, prowadząc projekty rozwojowe oraz optymalizacyjne, mających realny wpływ na wynik EBITDA. Wyznawca Six Sigma. Absolwent studiów MBA na Franklin University. Partner Tompkins Ventures w Polsce, międzynarodowej sieci ekspertów Supply Chain. Wykładowca na studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Piotr Skobało

Łukasz Wysokiński

Manager z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, rozwoju biznesu e-commerce oraz łańcucha dostaw. Od ponad 25-lat aktywny w międzynarodowym biznesie i wielokulturowych środowiskach biznesowych. Koncentruje się na rozwoju spółek, handlu, wdrażaniu procesów i dostarczaniu synergii dostosowanych do każdego modelu biznesowego dedykowanego rynkom B2B, B2C a w szczególności operacjom logistycznym fulfillment.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami, audycie procesów end2end dla e-commerce, rozwoju e-commerce fulfillment na rynkach europejskich (między innymi w grupach kapitałowych InPost, OEX, Asseco Poland, Prokom Software, Orkla Food).

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w logistyce e-commerce i handlu w dużej skali. Projektował zarządzał sieciami dystrybucji dla czołowych graczy modowych (CCC, LPP, Inditex). Tworzył strategie logistyki i jej rozwoju, automatyzacji, wdrożeń systemów WMS i TMS. Bezpośrednio zarządzał strukturami ponad 4000 osób i odpowiadał za około 700 000 m2 magazynów (10 Fulfillment Centers oraz Distribution Centers w kilku krajach, z których prowadzono sprzedaż na 36 rynków).

Wykłada na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Gdańskim w ramach cyklu ‘Sopockie Warsztaty Logistyczne’.

Sylwester Dmytriwski

Daniel Kierdal

Od zawsze działa na styku biznesu i technologii. Od kilkunastu lat w obszarach Digital Marketing, e-Commerce, a od 10 w logistyce. Brał udział w największych projektach transformacyjnych w Polsce i Europie.
Odpowiadając za doświadczenie klienta w procesach omnichannel. Wdrażał platformy e-commerce dla B2C i B2B. Na bazie doświadczeń z tych projektów zbudował własną firmę technologiczną łączącą świat e-commerce i operatorów. Spędził setki dni w magazynach i centrach logistycznych.
Aktualnie jako konsultant zajmuje się projektami transformacji cyfrowej na styku e-commerce i logistyki oraz w tworzeniu produktów cyfrowych. Doradza w optymalizacji procesów, wejścia z biznesem w on-line czy budowie produktów i modeli biznesowych w obszarze oprogramowania i rozwiązań chmurowych

Logistyka e-Commerce na najwyższym poziomie

Dobrze znowu Cię widzieć

Wszystko jest tam,
gdzie to zostawiłeś